foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb

Litoměřice, příspěvková organizace

9. prosince 2016

Letošní 4. ročník gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare vyhrál Dominik Nedoma ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Litoměřice. Za prvenství v celostátní soutěži získal cenu v hodnotě 7 000 Kč. Do živého finále v Praze postoupilo 15 nejlepších mladých kuchařek a kuchařů. Úkolem soutěžících byla příprava originální svačiny za použití tuňáka Rio Mare.

 

Dominik Nedoma z Litoměřic zvítězil s receptem „Smažená rizolka s tuňákem Rio Mare a sušenými rajčaty“. Na druhém místě skončila Lucie Oudrnická z Nového Bydžova a odnesla si poukaz v hodnotě 5 000 Kč. Třetí místo a poukaz na 3 000 Kč putuje Pavlu Carhounovi do Poděbrad.

 

Nejlepší tři soutěžící ocenila odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou, členy odborné poroty byly také šéfkuchař restaurace Aureole Jiří Král a provozovatel Zájezdního hostince Na Štěpáně a restaurace Konírna Martin Slezák. Finálovým kláním provázela herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

 

Zvláštní cenu Rio Mare poukaz na 5 000 Kč převzal od pořadatelů soutěže Jiří Burdych z Pardubic. Školy, jejichž studenti získali jednu z cen, obdržely tuňákové výrobky Rio Mare ve stejné hodnotě. Všichni finalisté včetně pedagogického doprovodu si odnesli balíček produktů Rio Mare.

 

„Těší nás, že je o soutěž každým rokem větší zájem. Letos jsme měli rekordní počet 37 registrovaných škol téměř ze všech krajů České republiky. Snažíme se soutěžícím a školám připravit co nejlepší podmínky a ocenit také pedagogy, kteří studentům se soutěží pomáhají,“ říká předseda poroty pořadatele a marketingový manažer Bolton Czechia Pavel Kmínek.

 

Celostátní gastronomickou soutěž Svačina roku s Rio Mare pořádá společnost Bolton Czechia, která je výhradním distributorem značky Rio Mare v České republice. Finále proběhlo opět v gastro studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

1. místo Dominik Nedoma  -  „Smažená rizolka s tuňákem Rio Mare a sušenými rajčaty

Suroviny (4 porce):

1 ks Rio Mare tuňáka, 10 lžic hladké mouky, 0,5 l mléka, 80 g sušených rajčat, 1 vejce, 160 g sýru, 80 g čerstvého špenátu, 160 g rajčat, 160 g žluté papriky, 1 šálek strouhanky, velkolistá petrželka, olej, sůl, pepř, cukr

Postup:

Z hladké mouky, mléka a vajec připravíme těsto na palačinky. Na oleji smažíme tenké palačinky, které naplníme špenátem, sýrem, tuňákem a sušenými rajčaty. Palačinky pevně zabalíme a obalíme ve vajíčku a ve strouhance a osmažíme do zlatova. Nakonec osmažené palačinky doplníme salátkem z rajčat, papriky a petržele.

Copyright © 2019 SŠPgHS Litoměříce Rights Reserved.