foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb

Litoměřice, příspěvková organizace

 

Hotelnictví

zaměření Hotelnictví a turismus

 

Kód oboru:

65-42-M/01

 

Profil absolventa:

Absolventi jsou připraveni pro práci v široké oblasti hotelového průmyslu a v oblasti dalších souvisejících služeb cestovního ruchu. Stěžejní oblasti uplatnění absolventů jsou především činnosti obchodně podnikatelské, odborně provozní a řídící v nižších a středních článcích struktury řízení ve všech organizačně právních formách podnikání.

 

Uplatnění absolventů:

V provozních a ekonomických funkcích v hotelích, podnicích veřejného stravování, v lázeňských, rekreačních a ubytovacích zařízeních, v cestovních kancelářích. Uplatnění absolventů v tomto odvětví je jak v pozici zaměstnanecké, tak i v pozici právního subjektu podnikání v daném oboru.

 

Organizace výuky:

Vyučování je rozděleno do 40 týdnů v 1. - 3. ročníku a ve 4. ročníku do 37 týdnů. V rámci předmětu tělesná výchova absolvují žáci v 1. ročníku povinně týdenní lyžařský výcvik a v dalších letech se mohou zúčastnit týdenních sportovně turistických kurzů. Součástí studia je dvoutýdenní odborná praxe v každém ročníku.

 

Učební plán:

ŠVP - učební plán s platností od 1.9.2018

ŠVP - učební plán s platností od 1.9.2015 

Aktuality

KLUB MLADÉHO DIVÁKA

Pro zájemce, kteří se ještě nepřihlásili, jsou volná místa, pište na : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všichni, kteří jste se již přihlásili do Klubu mladého diváka, posílejte prosím částku 750 Kč do 26. 6. 2020 na:

Číslo účtu 19-5900000287/0100

VS rodné číslo žáka

SS 3240608

Vyplňte všechny výše uvedené údaje, aby byla platba dohledatelná.

Copyright © 2020 SŠPgHS Litoměříce Rights Reserved.