Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice
příspěvková organizace
Litoměřice, Komenského 754/3
+420416574880 (Komenského 3)   +420416574950 (Dlouhá 6)

 
Rád vaříš a je ti mezi 8-16 lety? Tak hledáme právě tebe!
 
Hlavní soutěžní disciplínou je připravit moderní, chuťově rozmanitý, lehký letní salát s domácím dresinkem. Doba přípravy salátu max. 20 minut.
 
Salát by měl být míchaný, alespoň z 5 surovin - lehký, kreativní, letní (nejlépe sezonní suroviny) s domácím dresinkem. Prosíme neposílejte Šopské, Řecké,
bramborové a jiné známé saláty.
 
 
Jak se PŘIHLÁSIT? 
Účastníkem soutěže se stáváš po řádném přihlášení, odesláním fotografií, na kterých budeš ty a připravený salát, tvůj originální recept, nejpozději do 19. srpna 2022 na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

 

Obsah přihlášky:

Jméno
Příjmení
Věk
E-mail na zákonného zástupce 
Mobil na zákonného zástupce
Originální recept salátu (popis přípravy)
1. fotografie - detailní fotografie salátu
2. fotografie - soutěžící s připraveným salátem
 
Příjmení soutěžícího, e-mail a mobil nebudou zveřejněny a slouží pouze pro komunikaci se soutěžícími během soutěže. Zákonný zástupce souhlasí při odeslaní přihlášky se zveřejněním křestního jména, věku, receptu a fotografií na webových stránkách školy a na FB stránkách školy.  
 
 
Organizace soutěže:
 
Soutěž proběhne ve třech kolech.
 
1. E-MAILOVÉ KOLO
Každý soutěžící připraví lehký letní salát (v moderní úpravě s dresinkem) odešle fotografii svého pokrmu nejpozději do 19.8.2022. Ze soutěžních pokrmů vybere porota do 21.8.2022 - 20 soutěžících.
 
2. HLASOVACÍ KOLO
Těchto 20 soutěžících postoupí do HLASOVACÍHO KOLA, které se bude konat od  21.8. - 2.9.2022 na stránkách www.sslitomerice.cz, kde bude možnost hlasovat pro jednotlivé soutěžící.
 
3. VELKÉ FINÁLE NA ZAHRADĚ ČECH 
Ve finále se 10.9.2022 utkají 3 finalisté s největším počtem hlasů. A připraví svůj salát na pódiu Zahrady Čech.
 
Pro finalisty bude připraven kurz před velkým finále. Kurz přípravy salátů povede Ladislav Pertl. Zde si finalisté vyzkouší vařit v profesionální kuchyni s ukázkou zdobení salátů či finálním servisem salátů.
 
 
 
 
Hrajeme o hodnotné ceny - všichni tři finalisté budou pozvání do rodinného řeznictví a uzenářství Bohumila Holého, kde si vyzkouší výrobu uzenin od A až po Z a ještě si svůj výrobek odnesou domu.
 
 
Patroni a moderátoři soutěže
 
Aleš Lehký
moderátor, zpěvák a kuchař 
 
Ladislav Pertl
učitel SŠPgHS Litoměřice